odpady
rekultywacja
naukowe3
portal turystyczny

Wydarzenia

Marzec 2017
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Baza noclegowa

136W dniu 23.03.2017 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Skępe w sali nr 12 spotkali się członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów Skępem w celu szkolenia warsztatowego na temat „Jak dawniej świętowano-ozdoby i dekoracje”.

Szkolenie te przeprowadziły Panie: Laura Maciejewska – ORD Zarzeczewo oraz Magdalena Włodarska-Kasiuk z PZDR w Lipnie.

Czytaj więcej...

135Dobre serce jest więcej warte niż najczystsze złoto – to morał bajki dla dzieci. Przedszkolacy uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „ Żywa woda” w wykonaniu aktorów Teatru „ Magik”. Biorąc udział w przedstawieniach teatralnych najmłodsi uczą się przestrzegać zasad właściwego zachowania się oraz kształtują umiejętność dzielenia się swoimi odczuciami na temat obejrzanej bajki.

Czytaj więcej...

124W dniu 21 marca Biedronki i Wiewiórki z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy- powitania Wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez naukę adekwatnego repertuaru piosenek, wierszyków, rymowanek, wykonania Marzanny i gaika. Przedszkolaki z Marzanną i Gaikiem przemaszerowały alejkami parku przedszkolnego wołając: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!. Ze śpiewem na ustach oraz gaikiem symbolizującym wiosnę, dzieci powróciły do przedszkola. Wszystkim życzymy wiosennych humorów.

Czytaj więcej...

113Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności. To czas poświęcony tylko dzieciom. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich spotkaniach. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał naszym dzieciom, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne.

Czytaj więcej...

Protokół z III Powiatowego Konkursu Piosenki Dowolnej 2017

Dnia 17 marca 2017 r w sali OSP w Skępem odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Dowolnej.

087W konkursie udział wzięło 45 uczestników z powiatu lipnowskiego. Organizatorami konkursu było Miasto i Gmina Skępe oraz Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. W finałowej uczcie wokalnej uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Piotr Wojciechowski, Skarbnik Miasta i Gminy Skępe Barbara Leśniewska , Kierownik ds. Oświaty Magdalena Elwertowska Przewodniczący Rady Miejskiej w Skępem Ryszard Szewczyk , rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół. Wokalistów III Powiatowego Konkursu Piosenki Dowolnej oceniała komisja konkursowa w składzie :

Czytaj więcej...