odpady
rekultywacja
naukowe3
portal turystyczny

Wydarzenia

Październik 2017
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
ocena wody

Baza noclegowa

214W dniu 13.10 br. odbyła się kolejna wystawa Anna Olszewskiej w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie. Artystka jest samoukiem i jak sama mówi: ”Prace, które tworzę odzwierciedlają to co mnie fascynuje oraz ciekawi. Inspiruje mnie otaczający świat, który wyrażam w moich abstrakcjach oraz grafikach, tworzę również portrety artystyczne. Technika jaką się posługuję to ołówek, tusz, węgiel, akwarela, akryl oraz olej". Pierwsza jej wystawa odbyła się w się w listopadzie 2008 roku w jej rodzinnym mieście, później odbyły się następne m.in. w Skępem, Lipnie oraz Włocławku jej pracy były również wystawiane poza granicami naszego kraju.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w gminie Skępe 13 października 2017 r.

Z tej okazji w Remizie OSP w Skępem odbyła się uroczystość z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, Radnych Rady Miejskiej w Skępem, Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego - ks. Romana Murawskiego oraz obecnych i emerytowanych pracowników szkół.

192Zaproszonych gości powitały Kierownik Referatu Oświaty Kultury Zdrowia i Sportu – Magdalena Elwertowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czermnie – Jadwiga Góralska. Serdeczne życzenia w kierunku wszystkich przybyłych gości płynęły z ust Burmistrza Miasta i Gminy Skępe – Piotra Wojciechowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – Ryszarda Szewczyk. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej w Czermnie, którzy przygotowali żartobliwy skecz kabaretowy dotyczący pracy nauczyciela. Nie zabrakło również muzycznych życzeń w wykonaniu chórku i solistów. Miłą niespodzianką były także własnoręcznie wykonane przez uczniów kartki, wręczone wszystkim uczestnikom uroczystości.

Czytaj więcej...

163Tematyką jesienną rozpoczęliśmy spotkanie z Panem Jerzym Kowalskim. Rozmawialiśmy o grzybach i jesiennych liściach. Chętne dzieci odpowiadały na pytania, kolorowały, słuchały wierszy i bajek. Oglądanie książeczek sprawiło im najwięcej radości. Oby więcej takich gości!

Czytaj więcej...

Skępe, dn. 12.10.2017 r.

Protokół

z posiedzenia Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. Kartka z kalendarza bibliotekarza zorganizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem.

W dniu 12 października 2017 roku zebrała się komisja oceniająca w celu dokonania oceny dostarczonych na konkurs prac:

Anna Olszewska - przewodniczący Komisji   

Magda Czachorowska - członek jury

Jerzy Kowalski - członek jury

Czytaj więcej...

144Realizując treści podstawy programowej dotyczącej zagadnienia ” Jesień na działce” dzieci czynnie brały udział w przygotowaniu sałatki jarzynowej. Nauczycielki omówiły z dziećmi kolejność wykonywanych czynności, pokazały sposób czyszczenia warzyw.Zwróciły również uwagę na bezpieczeństwo podczas posługiwania się nożem oraz higienę rąk i zabezpieczenie ubrań. Spożywając warzywa i owoce pod różną postacią przedszkolacy dbają o własne zdrowie.

Czytaj więcej...