odpady
logo strona małe
rekultywacja
wosp
naukowe3
Nowy 1

Wydarzenia

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
ocena wody

Baza noclegowa

1037 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Skępem odbył się po raz XIV Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci. W konkursie wzięło udział 22 dzieci ze szkół z terenu gminy Skępe. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 20 zadań w ciągu 60 minut. Maksymalnie można było zdobyć 20 punktów. Konkurs przygotowały i przeprowadziły: M. Krasińska A. Błaszczyk, A. Macias.

Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.

Czytaj więcej...

0956 grudnia uczniów ze szkoły filialnej w Łąkiem odwiedził niezwykły gość – Mikołaj. Dzieci od samego rana z niecierpliwością na niego czekały. Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty przygotowane przez rodziców. Uczniowie podziękowali gościowi piosenkami, wierszykami i własnoręcznie wykonanymi obrazkami o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabrakło również wspólnej zabawy i tańca oraz słodkiego poczęstunku.

Czytaj więcej...

090Imieniny Mikołaja w Przedszkolu pod lipami były obchodzone bardzo hucznie. Mikołajkowy dzień rozpoczęliśmy spotkaniem z pomocnikiem św. Mikołaja, który przybył do nas z Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy Skępe. Gość przybliżył nam historię świąt Bożego Narodzenia poprzez przeczytanie baśni o tematyce wigilijnej. Pomocnik św. Mikołaja zachęcił do do korzystania z książek jako skarbnicy wiedzy. Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, oglądały książeczki, kolorowały.  Pożegnaliśmy się słodkim akcentem, wszystkie dzieci otrzymały batony czekoladowe w kształcie Mikołaja. Jednak tego dnia to nie był koniec niespodzianek, do naszego przedszkola zawitał Prawdziwy św. Mikołaj.

Czytaj więcej...

080

W dniu 5 grudnia 2017 r. do naszego przedszkola przybył uczestnik VI edycji programu pt. „Mam talent” Arkadiusz  Gwizdała- bańkarz i iluzjonista. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć pokaz baniek mydlanych, a to przede wszystkim świetna zabawa oraz możliwość zobaczenia wiele nietypowych i nieznanych efektów, jakie można wykonać z bańkowego płynu. Najbardziej podobało się dzieciom zamykanie ich w dużej kolumnie bańkowej. Ten nietypowy pokaz,  z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników, gdyż wywarł  na przedszkolakach bardzo duże wrażenie.

Czytaj więcej...

071

W poniedziałek 4 grudnia 2017r. dzieci z Przedszkola pod lipami, odwiedziły Mikołaja.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wykonania świątecznych ciasteczek. Mali kucharze samodzielnie wyrabiali ciasto, wycinali ciasteczka, ozdabiali, pakowali słodkości. Podczas wypiekania pierniczków milusińscy bawili się z Mikołajem- dyskoteka. Każde dziecko miało też możliwość szepnąć Mikołajowi na ucho, o jakim prezencie marzy. W drodze powrotnej dzieci opowiadały sobie jakie spotkanie z Mikołajem było słodkie….

Czytaj więcej...