odpady
logo strona małe
rekultywacja

Wydarzenia

Lipiec 2018
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Baza noclegowa

028W tym roku letnia przygoda w ramach akcji "Kulturalne Lato w Skępem" rozpoczęła się 10 lipca. W trakcie rekrutacji do udziału w letnich spotkaniach zgłosiło się 77 osób z terenu Miasta i Gminy Skępe.

Pierwszego dnia w zajęciach uczestniczyły 54 osoby. Rok 2017 dla Skępego jest rokiem jubileuszowym. Miasto świętuje dwudziestą rocznicę odzyskania praw miejskich. Motyw ten często przewijała się w trakcie letnich spotkań.

W krainie baśni i bajek - przygoda z literaturą "Skępski Koziołek zwiedza okolice" - zajęcia plastyczne i literackie, to temat pierwszego spotkania dzieci. Na wstępie, aby zapoznać się z tematyką legend dzieci czytały opowieści o Polsce z książki pt. "Klechdy domowe". Po wysłuchaniu legend uczestnicy mieli zadanie stworzyć wspólnie opowiadanie, legendę o Skępem. Każdy z uczestników zajęć do opowieści dodawał jedno zdanie. W ten sposób powstało ciekawe i zabawne opowiadanie o naszym mieście.

Kolejnym punktem było zespołowe stworzenie pracy plastycznej, wyklejanki zawierającej fotografie charakterystycznych miejsc i symboli w naszym mieście.

Na zakończenie dzieci dorysowywały do naniesionej na kartkę podobizny skępskiego koziołka ilustrację miejsc, które koziołek w trakcie swojej wędrówki po gminie powinien odwiedzić.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci ciastek i napojów.

Galeria zdjęć

Dzień drugi

12 lipca w środę odbyły się kolejne zajęcia wakacyjne dla dzieci. W zajęciach wzięło udział 56 osób.

Tematem tego dnia było bezpieczeństwo. Z tej okazji do Skępego przybyły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Dzieci wykonały tematyczną pracę plastyczną oraz wysłuchały pogadanki o bezpieczeństwie. Przy pomocy rekwizytów przywiezionych przez gości uczestniczyły w symulowanych różnych sytuacjach na drodze m.in. na przejściu dla pieszych. Policjantki w ramach podziękowania za aktywny udział w spotkaniu wyposażyły dzieci w odblaski, poprawiające widoczność na drodze.

Tradycyjnie na zakończenie dzieci uczestniczyły w słodkiej uczcie z ciastkami i napojami.

Galeria zdjęć

Dzień trzeci

W tym roku w trakcie realizacji programu "Kulturalne Lato w Skępem" pogoda płatała figle. Często padał deszcz. z tego powodu pod wielkim znakiem zapytania stała realizacja bardzo ciekawego punktu programu zajęć dotyczącego różnych kultur świata, w ramach którego dzieci miały poznać życie Indian. Pomimo porannych opadów deszczu pogoda dopisała i zajęcia mogły się odbyć w plenerze.

14 lipca na zajęcia przybyło, aż 63 młodych mieszkańców Gminy Skępe. Spotkanie z "Indianami" z Żuromina odbyło się na plaży miejskiej nieopodal Baru "Spręzynki" w Skępem.

W trakcie przygody z kulturą indiańską dzieci wysłuchały opowieści o walecznych ludach Ameryki. Nauczyły się rozkładać indiański namiot. Uczestniczyły w różnych grach i zabawach m.in. poławiały złoto, strzelały z łuku, rzucały lotkami do celu, polowały na żmije, chodziły na szczudłach oraz wielu innych zabawach.

Na zakończenie na dzieci czekał tradycyjny słodki poczęstunek

Galeria zdjęć

Dzień czwarty

17 lipca w czwartym dniu zajęć wakacyjnych pn. "Kulturalne lato w Skępem" miały odbyć się zmagania sportowe, jednak tematykę tego dnia podyktowała pogoda. Deszcz uniemożliwił realizację zaplanowanego programu. W programie alternatywnym organizatorzy zaplanowali zajęcia świetlicowe. Uczestniczyło w nich 56 dzieci. W ramach "łamania głowy" uczestnicy rozwiązywali różnego rodzaju zadania.

W trakcie spotkania uczestnicy bawili się w grę "kalambury". Kontynuowali poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze przy pomocy kolorowanych przez siebie szablonów znaków drogowych, oraz rozwiązały jubileuszowy Quiz wiedzy o Skępem.

Na zakończenie dzieci posiliły się słodkim poczestunkiem.

Galeria zdjęć

Dzień piąty

W kolejnym dniu 19 lipca w programie zajęć organizatorzy zaplanowali wycieczkę do Astrobazy w Dobrzyniu nad Wisłą.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie letnimi zajęciami wśród dzieci wycieczka została zrealizowana w dwóch terminach 19 i 20 lipca.

W pierwszym dniu w wyjeździe uczestniczyło 31 dzieci. W drugim wyjeździe wzięło udział kolejnych 27 uczestników. Łącznie Astrobazę zwiedziło 58 osób.

W Dobrzyniu dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji astronomii w trakcie której prowadziły obserwację przez teleskop, uczestniczyły w projekcji filmu o kosmosie, zbudowały rakietę oraz zegar słoneczny, podróżowały po Astrobazie "poduszkowcem" oraz wysłuchały ciekawych informacji o kosmosie.

W ramach podziękowania za miłe przyjęcie koordynatorzy Astrobazy otrzymali skępskie gadżety w postaci publikacji wydanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem.

Galeria zdjęć

Dzień siódmy

W piątek 21 lipca odbyło się ostatnie z cyklu wakacyjnych zajęć. W programie uczestnicy mieli się spotkać przy ognisku nad Jeziorem Wielkim. Jednak kapryśna pogoda i deszcz zmusiły organizatorów do zmiany planów. W ramach programu alternatywnego odbyło się pieczenie kiełbasek na grillu i zajęcia plastyczne w CKOR w Skępem.

W trakcie zajęć dzieci wykonały pracę pt. "Moje wymarzone wakacje" i delektowały się jadłem z grilla.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania od organizatorów.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom i firmom, które wsparły tegoroczną akcję pt. "Kulturalne Lato w Skępem". Podziękowania kierowane są do pana Burmistrza Miasta i Gminy Skępe Piotra Wojciechowskiego, pani Moniki Dubaniewicz, pana Michała Orzechowskiego - Zajazd Mihalufka , Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie oraz Firmy Partner Sp. z o.o. w Lipnie. Dzięki życzliwości i wsparciu w.w osób blisko 70 dzieci ze Skępego i okolic mogło bezpiecznie spędzić wakacyjną labę.

Ostatnim punktem programu tegorocznych, wakacyjnych spotkań jest wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim.

Galeria zdjęć - dzień szósty

Galeria zdjęć - dzień siódmy

bip2
krd2
SMS2
epuap
eea
baner fundusz