Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

01027 marca 2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem odbyło się wręczenie nagród w Gminnym konkursie na hasło z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki, promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2018 roku.

Rok ten dla większości bibliotek w Polsce jest rokiem jubileuszowym. Mija 70 lat od faktu utworzenia bibliotek publicznych w naszym kraju. Dlatego większość imprez organizowanych przez książnicę w Skępem wkomponowanych jest w obchody jubileuszowe.

Pomimo wysokiego stopnia trudności konkursu wymagającego od uczestników zdolności literackich w tym roku na konkurs nadesłanych zostało 14 haseł.

W spotkaniu wzięli udział laureaci konkursu wraz z opiekunami. Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonał dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski. Nagrody otrzymali:

- I -miejsce – Zofia Bartoszewicz za hasło :
"Nie na rok,

Nie na dwa.

Skępska biblioteka,

Swoją wiedzę Ci da."

- II - miejsce – Dominik Jabłoński za hasło:

"Mimo, że Google mamy to do książek zaglądamy,

Bo biblioteka kocha zaczytanego człowieka."

- III - miejsce – Marcel Sztuczyński, za hasło:

"Kto skępską bibliotekę odwiedza,

W tego głowie gości ogromna wiedza."

Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Jakub Bartoszewicz, Dominik Bartoszewicz, i Dominik Wysocki,

W trakcie uroczystości goście mogli podziwiać hasła wyeksponowane w postaci wystawy w bibliotece. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę w Skępem.

Galeria