Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

248Kształtowanie świadomości społecznej i upowszechnianie wiedzy o prawach i obowiązkach człowieka jest niezwykle istotną kwestią. Ma ona wpływ szczególnie w początkowym okresie edukacji. Wówczas kształtuje się osobowość młodego człowieka i poczucie własnej wartości opartej o ścisły schemat praw i obowiązków.

Problematyka ta była tematem ostatnich w tym roku szkolnym zajęć bibliotecznych w klasach "0" Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem. 12 czerwca 2018 roku na zaproszenie wychowawczyń pań Sylwii Bartoszewicz i Elżbiety Narowskiej dzieci odwiedził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski. W trakcie zajęć dzieci za pomocą ilustracji poznały swoje najważniejsze prawa opisane w podstawowych aktach prawnych. Wspólnie, własnymi słowami opowiedziały sens poszczególnych zapisanych norm. Poruszona została również kwestia obowiązków dzieci, które nieodłącznie związane są z prawami dziecka.

Dzieci wysłuchały bajeczek z morałem pt. "Krasicki dzieciom - Przyjaciele i inne bajki" z książki przyniesionej na zajęcia ze Skępskiej Biblioteki, z której mogły za pomocą literackiego przekazu zgłębić problematykę praw i obowiązków człowieka.

Na zakończenie uczniowie otrzymali od gościa z biblioteki kolorowanki zawierające ilustracje praw i obowiązków dziecka. Z uwagi na fakt, iż były to ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym dzieci podziękowały Dyrektorowi wręczając mu własnoręcznie przygotowane podziękowania.

Rok szkolny 2017/2018 obfitował w szereg pouczających spotkań. Zarówno panie nauczycielki jak i gość z biblioteki potwierdzili konieczność kontynuowania współpracy w nowym roku szkolnym.

249

249

249

249

249