Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

05017 czerwca już po raz czwarty odbył się Przegląd Orkiestr Dętych w Skępem. Organizatorem tegorocznego przeglądu była Ochotnicza Straż Pożarna w Skępem wraz z samorządem Miasta i Gminy Skępe. Z zaproszenia skorzystały orkiestry z różnych zakątków Mazowsza, Kujaw oraz Ziemi Dobrzyńskiej.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem orkiestr na Rynek Miejski, gdzie oficjalnego otwarcia dokonali: Piotr Wojciechowski – Burmistrz Miasta i Gminy Skępe, Ryszard Szewczyk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Skępem oraz Grzegorz Czarnecki – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem. Następnie zebrani mieli okazję posłuchać gry sześciu przybyłych orkiestr: Gminno-Parafialnej Orkiestry Dętej z Tłuchowa z Panem Józefem Jankowski na czele, Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Wielgie z Panem Andrzejem Marciniakiem i Grzegorzem Augustynowiczem na czele, Parafialno-Strażackiej Orkiestry Dętej ze Świedziebni z Panem Wiesławem Nadolskim na czele, Strażacko-Parafialnej Orkiestry Dętej z Brzeźna z dyrygentem w zastępstwie Panem Damianem Nowakowskim i opiekunem orkiestry Panem Ryszardem Rybackim na czele, Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawidza z Panem Jarosławem Gizińskim na czele oraz gospodarzy terenu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem z Panem Lechem Nowatkowskim na czele.

Orkiestry grały zarówno utwory o tematyce patriotycznej, religijnej, jak i dowolnej. Różnorodność prezentowanej muzyki bardzo spodobała się słuchaczom, wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Po wspólnym koncercie wszystkich orkiestr nastąpiły przemówienia zaproszonych gości, m.in. Wicewojewody Kujawsko - Pomorskiego Józefa Ramlau oraz Członka Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego Anety Jędrzejewskiej oraz wręczenie nagród i podziękowań. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani strażacką grochówką.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację IV Przeglądu Orkiestr Dętych w Skępem. Na pewno ten dzień na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Miasta i Gminy Skępe oraz ich Gości.

 

Galeria 1

Galeria 2