Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

069W miniony weekend mieszkańcy Miasta i Gminy Skępe mogli uczestniczyć w kolejnych obchodach Dni Skępego. Miejscem uroczystości została niezmiennie plaża nad Jeziorem Wielkim. Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Piotr Wojciechowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Skępem Ryszard Szewczyk. Powitali oni również uczestników Rajdu Rowerowego promującego przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 559 na odcinku Lipno - Kamień Kotowy – granica województwa, z Panią Anetą Jędrzejewską - Członkiem Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiegona czele.

W kolejnej części uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursów plastycznych. Następnie publiczność miała okazję podziwiać występy uzdolnionych dzieci z terenu Miasta i Gminy. Nie zabrakło również akcentów patriotycznych, w związku z obchodzoną w tym roku rocznicą. W bloku tematycznym „Miasto i Gmina Skępe na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” mogliśmy podziwiać przedszkolaków z Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny, które zatańczyły dla zebranych poloneza oraz taniec z flagami. Hania Gładkowska zagrała na pianinie, a dwie pary młodych tancerzy- Kamil Kępiński z Zosią Jagodzińską oraz Ola Stankiewicz z Wiktorem Świec zaprezentowały pokaz sportowego tańca towarzyskiego. Zatańczyła dla publiczności również grupa młodzieży ze Szkoły Tańca ArtDance z Sierpca w pokazie hip-hop. Dzieci z Przedszkola „Pod Lipami” zatańczyły kankana oraz smerfny taniec.

W trakcie występów wokalnych publiczność miała okazję posłuchać solistek, reprezentujących szkoły z terenu Miasta i Gminy: Natalii Redeckiej, Marty Sobocińskiej, Patrycji Koszytkowskiej, Natalii Jędrzejewskiej, Gosi Gabryszewskiej i Pauliny Staśkowskiej. Dla publiczności wystąpiła także z Monika Szymańska – mieszkanka Miasta i Gminy Skępe.

O godzinie 20.00 jako support odbył się koncert Dawida Smolińskiego, na który przybyła rzesza jego fanów. Jednak najbardziej oczekiwaną częścią programu, na którą zebrał się tłum mieszkańców i gości, był koncert gwiazdy tegorocznych obchodów Dni Skępego, czyli Zespołu MIG. Po ich koncercie, aż do godziny 24.00, zebranych bawił Zespół KARO.

Nie zabrakło również atrakcji przewidzianych na drugi dzień obchodów Dni Skępego 2018.W niedzielę na plaży miejskiej odbył się konkurs na najładniejszy zamek z piasku oraz II Marsz po zdrowie, zorganizowany dla miłośników Nordic Walking. Konkurs wygrała budowla postawiona przez Mariusza Lewandowskiego, a rywalizację w marszu wygrał Pan Mariusz Bujanowski. Tego dnia zebrani mogli również obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego, zorganizowany przez Lipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W sposób szczególny chcemy podziękować służbom: funkcjonariuszom policji z Posterunku w Skępem i Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skępego, Wioski, Wólki i Jarczewa, Ratownikom z Lipnowskiego WOPR oraz Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej „Na Ratunek” za fachowe zabezpieczenie imprezy. Słowa podziękowania należą się również wszystkim osobom i firmom, które wsparły organizację tegorocznych Dni Skępego. W szczególności dziękujemy sponsorom, a byli nimi: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie, Bank Spółdzielczy w Skępem, Sklep „u Aśki” Joanna Rutkowska, Skibicki Technika Transportowa, Firma Yocca Adam i Milena Wiśniewscy, Sklep Maciejka, Firma ATA Joanna Sztankowska, Sklep „Weronika” Anna Redecka-Szwajkowska, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Skępem, Firma ROM-MIĘS Roman Matera z Wielgiego, Sklep Lewiatan z Lipna, Kwiaciarnia „Arabeska” Anita Chłopecka oraz Virgo Pracownia reklamy Edward Krzemieniecki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych dwóch, pełnych wrażeń, dni.

Galeria:

Cz. 1

Cz. 2

Cz. 3

Cz. 4