Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

"Chodź, narysuj swój świat" - zajęcia plastyczne

Spotkanie z malarką Jolantą Zaniewską

(Kulturalne lato w Skępem)

0229 lipca odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia dla dzieci z terenu gminy Skępe zorganizowane w ramach akcji "Kulturalne lato w Skępem 2018". Chęć udziału w letniej przygodzie organizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem, CKOR w Skępem i CKOR w Wólce wyraziło łącznie 70 osób. W pierwszych zajęciach 9 lipca 2018 r. udział wzięły 53 osoby.

W ramach pierwszych zajęć odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Chodź narysuj swój świat", przeprowadzone w pięknej scenerii skępskiego klasztoru, do którego uczestnicy dotarli spacerkiem zwiedzając po drodze urokliwe Skępe .

Zadaniem dzieci było naszkicowanie różnych elementów architektury klasztoru. W trakcie spotkanie dzieci poznały historię sanktuarium, którą przybliżył im dyrektor biblioteki Jerzy Kowalski a także poznały zasady sztuki malowania przedstawione przez gościa specjalnego zajęć, skępską malarkę Jolantę Zaniewską.

W trakcie zajęć uczestnicy delektowali się słodyczami i napojami ufundowanymi im przez organizatorów zajęć.

Pierwsze zajęcia miały również charakter organizacyjny. W takcie spotkania omówiony został program dalszych spotkań i zasady uczestnictwa w programie "Kulturalne Lato w Skępem"

Galeria


"Tam, gdzie szumią knieje..." - zajęcia w obozie harcerskim

(Kulturalne lato w Skępem)

02511 lipca 2018 r. odbyły się drugie zajęcia wakacyjne dla dzieci organizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem, CKOR w Skępem i CKOR w Wólce w ramach programu "Kulturalne lato w Skępem". W zajęciach uczestniczyło 46 dzieci. W tym dniu program spotkania nosił tytuł "Tam, gdzie szumią knieje...". Uczestnicy wraz opiekunami autokarem gminnym udali się nad Jezioro Łęckie na spotkanie z harcerzami z Obwodu Tatrzańskiego ZHR obozującymi w naszej gminie.

Nad jeziorem dzięki uprzejmości kierownictwa harcerzy pod okiem komendantki Pani Heleny Michaluk na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Harcerze przygotowali wiele zadań obrazujących codzienne życie w obozie. Było zwiedzanie obozu i zadania sprawnościowe. Dzieci wspaniale się integrowali z bardzo opiekuńczymi i troskliwymi gospodarzami obozowiska.

Na zakończenie, jak to w te lato stało się normą popadał deszcz, co nie przeszkodziło uczestnikom we wspólnej zabawie. Po zakończeniu zajęć, pełni wrażeń uczestnicy "Kulturalnego lata w Skępem" wrócili do Biblioteki.

Galeria


"Poznaję świat" - Gra miejska

(Kulturalne lato w Skępem)

01913 sierpnia 2018 r. odbyły się trzecie zajęcia w ramach programu "Kulturalne lato w Skępem" zorganizowane przez Miejsko-Gminna Bibliotekę Publiczną w Skępem i CKOR w Skępem i CKOR w Wólce.

W tym dniu grupa 51 uczestników brała udział w grze miejskiej pt. "Poznaję świat". Zadaniem dzieci było poszukiwanie i wykonywanie poleceń ukrytych w różnych punktach miasta tj. w sklepach, na tablicach, urzędzie, kościele i innych. W ramach gry dzieci wykonywały zadania, plastyczne, zręcznościowe i inne. Finalnym punktem docelowym było dotarcie do świetlicy CKOR w Skępem i wykonanie końcowego zadania plastycznego. W zajęciach uczestniczyło 51 osób.

Galeria


Płonie ognisko i szumią knieje - zajęcia w leśnej szkole w Głęboczku

(Kulturalne lato w Skępem)

01616 lipca 2018 r. realizacja programu w ramach zajęć pn."Kulturalne lato w Skępem" organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz CKOR w Skępem i CKOR w Wólce stała pod wielkim znakiem zapytania. Nocne opady deszczu i deszczowa pogoda powodowały obawy, iż zajęcia pt. "Płonie ognisko i szumią knieje" w leśnej szkole w Głęboczku mogły się nie odbyć. Miało to również odzwierciedlenie w frekwencji wśród uczestników. Do zajęć przystąpiło 34 dzieci.

Z obawy, o to, aby dzieci nie przemokły organizatorzy zapewnili dojazd do Głęboczka autokarem gminnym, który dowiózł uczestników na leśne pole biwakowe.

W Głęboczku dzieci uczestniczyły w zajęciach w leśnej szkole, które poprowadził podleśniczy Sebastian Rygielski. Uczestnicy poznali codzienną pracę leśniczego i zwyczaje zwierząt żyjących w lesie. Tradycyjnie leśna biesiada zakończyła się pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem.

Po zakończeniu zajęć dzieci wróciły autokarem do Skępego.

Galeria


Wspomnienia z wakacji - Kulturalne lato w Skępem

00318 lipca 2018 roku odbyły się przedostatnie zajęcia z tegorocznych spotkań wakacyjnych dla dzieci w ramach programu pn."Kulturalne lato w Skępem" organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz CKOR w Skępem i CKOR w Wólce.

W tym dniu miały odbyć się zajęcia sportowe, jednak z uwagi na obfite opady deszczu organizatorzy byli zmuszeni zmienić scenariusz zajęć. Zamiennie odbyły się plastyczne zajęcia świetlicowe w sali CKOR w Skępem połączone z dopełnieniem formalności związanych z wyjazdem na wycieczkę do Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" zaplanowanym na dzień następny.

W ramach zajęć dzieci zapoznały się z regulaminem wycieczki, co udokumentowały własnoręcznym podpisem w dokumentacji wycieczkowej.

W trakcie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Moje wspomnienie z wizyty u harcerzy" oraz uczestniczyły w grze pt. "Pajęczyna bajek" z wykorzystaniem kłębka wełny.

Na zakończenie organizatorzy zadbali o strawę cielesną częstując uczestników kiełbasą na gorąco oraz napojami.

W zajęciach uczestniczyło 46 osób

Galeria


Wycieczka do Torunia - Kulturalne lato w Skępem

09519 sierpnia odbyła się wycieczka dzieci uczestniczących w letnich zajęciach pt. Kulturalne lato w Skępem organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz CKOR w Skępem i CKOR w Wólce. W wycieczce wzięło udział 37 dzieci wraz z 4 opiekunami.

W ramach wyjazdu uczestnicy zwiedzili Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy w Toruniu". Wzięli udział w praktycznych warsztatach pt. "Maszyny Leonarda" oraz zwiedzili toruńską Starówkę. Miłym akcentem wycieczki było powitanie dzieci uczestniczących w wycieczce przez Wiceprezydenta Torunia Andrzeja Rakowicza, który specjalnie do nich przybył z toruńskiego ratusza pod pomnik Mikołaja Kopernika.

Wycieczka sprawiła dużo radości uczestnikom tegorocznych letnich zajęć w Skępem. Na zakończenie pobytu w Toruniu dzieci tradycyjnie odwiedziły McDonald-a, po czym w radosnej atmosferze bezpiecznie wróciły do Skępego.

Galeria