Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

001"Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim" – kolejna edycja konkursu fotograficznego za nami. Najlepsze zdjęcia twórców z naszego regionu opublikowane zostały w albumie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Laureaci spotkali się dzisiaj w urzędzie wojewódzkim.

Jest to bardzo udany produkt. Kolejna edycja albumu to 3 tys. sztuk, które trafią nie tylko do naszego regionu, ale także w świat, na przykład za pośrednictwem lokalnych konsulów honorowych. Dzięki szerokiej formule konkursu do publikacji trafiają zdjęcia z każdego zakątka regionu, który jest wyjątkowo piękny i mamy się czym pochwalić. Dziękuję również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu za dofinansowanie wydania tego albumu, który w przyszłym roku będzie ambasadorem urzędu wojewódzkiego i naszego regionu – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Konkurs organizowany jest od 2009 r. Do 2013 roku nosił tytuł "Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego", a w albumie prezentowane były wyłącznie walory przyrodnicze i krajobrazowe województwa. W latach 2014-2016 formułę konkursu i albumu wzbogacono o dodatkową tematykę - "Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego", natomiast edycja w 2017 i 2018 r. została zrealizowana pod tytułem "Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim". Wyróżnieniem dla zwycięzców jest publikacja zwycięskiej pracy bądź prac i nazwiska autora w albumie, a jego egzemplarz to nagroda, którą laureaci otrzymują podczas corocznej uroczystości w urzędzie wojewódzkim.

W czasie trwania konkursu autorzy zdjęć – mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego – publikują swoje prace na specjalnie utworzonej stronie internetowej. Na fotografiach prezentowane są walory przyrody i krajobrazu Kujaw i Pomorza ukazane przez pryzmat zmieniających się pór roku. Podczas tegorocznej edycji komisja konkursowa (członkowie związków fotografów) oceniła ponad 1600 zdjęć 146 autorów. Do publikacji zakwalifikowane zostały 252 prace 71 twórców. Wśród nich są dorośli, dzieci i młodzież. Wydanie albumu zostało sfinansowane ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

To kolejny album, od którego zaczęła się moja zawodowa przygoda z przyrodą województwa kujawsko-pomorskiego. Wcześniejsze wydania pozwoliły na zainteresowanie się regionem, dotarcie do różnych ciekawych miejsc uwiecznionych na Państwa zdjęciach. To, co robicie dla promocji naszego regionu jest naprawdę godne podziwu. Jest mi miło, że mogliśmy dofinansować to przedsięwzięcie. Gratuluję i dziękuję – mówił Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Toruniu Dariusz Wrzos.

Lista laureatów

 1. Adrian Baranowski
 2. Andrzej Bizoń
 3. Katarzyna Błaszkiewicz
 4. Żaneta Budzyńska
 5. Weronika Cabańska
 6. Iga Czepkowska
 7. Stanisław Dominiczak
 8. Izabela Dominiczak-Dziedzic
 9. Dorota Dominiczak-Głowacka
 10. Helena Drożdża
 11. Natalia Flinik
 12. Zosia Fojucik
 13. Ewa Futerska
 14. Krzysztof Gabrielski
 15. Hanna Gładkowska
 16. Małgorzata Gołębiewska
 17. Maria Graban
 18. Agata Grobelniak
 19. Dariusz Grobelniak
 20. Katarzyna Grys
 21. Nikola Gumuła
 22. Krzysztof Herman
 23. Zuzanna Jakimowicz
 24. Milena Jakubas
 25. Magdalena Jastrzębska
 26. Krystyna Juszczak
 27. Tadeusz Juszczak
 28. Krystian Kaniowski
 29. Rafał Kirstein
 30. Jan Koprowski
 31. Agnieszka Krauza
 32. Katarzyna Krygowska
 33. Katarzyna Krzywdzińska
 34. Przemysław Kuciński
 35. Hanna Kulągowska-Puzio
 36. Zuzanna Kuś
 37. Andrzej Kwas
 38. Natalia Kwas
 39. Tomasz Leśniewski
 40. Małgorzata Łubecka
 41. Magdalena Majewska
 42. Michał Malinowski
 43. Joanna Marczewska
 44. Maria Mikołajczak
 45. Marcin Misiak
 46. Jerzy Napierała
 47. Mirosław Nowak
 48. Michał Okruciński
 49. Adrian Olkowski
 50. Jolanta Orzłowska
 51. Mikołaj Osiński
 52. Agnieszka Pajurska
 53. Mariusz Pankau
 54. Piotr Pilaczyński
 55. Jacek Płaczek
 56. Bożena Podlasin
 57. Barbara Ptaszyńska
 58. Klaudia Pułaczewska
 59. Małgorzata Pydyn-Sobczyk
 60. Bartosz Rakoczy
 61. Marek Rauchfleisz
 62. Beata Rumińska
 63. Bożena Sas
 64. Grzegorz Semrau
 65. Igor Siekierka
 66. Ewa Sikora
 67. Jarosław Sikora
 68. Justyna Szelągowska
 69. Paula Świtek
 70. Daria Troczyńska
 71. Klaudyna Zalewska


zdjęcia z uroczystości Flickr

zdjęcia z albumu Flickr