Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

028Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem w 2018 r. złożyła wniosek do Instytutu Książki i zakwalifikowała się do programu "Mała Książka - Wielki Człowiek". Wniosek uzyskał pozytywną ocenę Instytutu, dzięki czemu Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki podpisał porozumienie o współpracy w projekcie.

W roku 2018 program przeznaczony był dla dzieci urodzonych w 2015 roku. W tym roku program skierowany jest do dzieci w wieku 3 lat - urodzonych w 2016 r., które zostaną zapisane do Biblioteki w okresie trwania projektu tj. w okresie od stycznia do grudnia 2019 r.. Beneficjentami projektu będą zarówno trzylatki, które są już czytelnikami Biblioteki w Skępem, jak i te, które nimi zostaną w wyniku działań projektowych.

W ramach akcji dzieci otrzymają wyprawki czytelnicze, na które będą się składać: książki, poradnik dla rodziców, Karty Małego Czytelnika oraz naklejki do Kart Małego Czytelnika. Dziecko każdorazowo po odwiedzeniu biblioteki i wypożyczeniu przynajmniej jednej książki otrzyma naklejkę. Na każde dziecko, które zbierze 10 naklejek czekał będzie dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci trzyletnich do udziału w projekcie. Z uwagi na fakt, iż dzieci trzyletnie często uczęszczają do przedszkoli zachęcamy dyrektorów przedszkoli do ścisłej współpracy z Biblioteką w celu promowania projektu "Mała Książka - Wielki człowiek".

Jerzy Kowalski

Dyrektor Miejsko-Gminnej

Biblioteki Publicznej w Skępem

029