Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

0651 czerwca 2019 r. na placu przy remizie OSP w Wiosce odbyły się obchody III Miejsko-Gminnego Dnia Dziecka. Jak co roku na dzieci czekało wiele atrakcji. Dla najmłodszych sponsorzy przygotowali bezpłatne smakołyki: frytki, kiełbaski z grilla, watę cukrową i lody. Tradycyjnie do dyspozycji było dmuchane wesołe miasteczko, w tym trzy zjeżdżalnie, tor przeszkód, plac zabaw oraz Eurobange i kule wodne. Dzieci brały udział w konkursach przygotowanych przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skępem, m.in. w tańcu z balonami, jedzeniu jabłek zawieszonych na sznurku czy karmieniu rodzica jogurtem na czas.

Nie zabrakło również malowania twarzy, studia tatuażu, modelowania balonów, baniek mydlanych oraz zabaw z chustą animacyjną. Można było także skorzystać z fotobudki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiosce przygotowali atrakcje dla miłośników sportu. Mali śmiałkowie mogli zdobyć „Certyfikat Dzielnego Małego Strażaka”. Ponadto druhowie i druhny przez cały dzień prowadzili instruktaż z udzielania pierwszej pomocy. Na miejscu obecni byli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie i Posterunku w Skępem, którzy oprócz czuwania nad bezpieczeństwem imprezy prezentowali dzieciom swój sprzęt oraz odpowiadali na ich liczne pytania. Skępska Grupa Motocyklowa BORMOTO przygotowała atrakcje w postaci pokazów motocyklowych oraz konkursy z nagrodami.

Imprezę uświetnił występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem.

Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Hit.

Organizatorzy kierują specjalne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Skępe, Radnych Rady Miejskiej w Skępem, Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skępem, Sołtysów z Gminy Skępe, Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiosce i Wólce, Orkiestry Dętej OSP w Skępem, Kół Gospodyń działających na terenie naszej gminy, a w szczególności Pań z kół w Wiosce i Łąkiem, Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, Grupy Motocyklowej BORMOTO ze Skępego, p. Marka Moderskiego oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie i Posterunku Policji w Skępem.

Już dziś zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Skępe za rok, na IV Miejsko – Gminny Dzień Dziecka.

Galerie zdjęć:

Cz. 1

Cz. 2

Cz. 3

Cz. 4