Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

134
135
 

Cześć Rockmaniacy!

Czy, słyszeliście kiedyś o niewielkim mieście Skępe, w woj. kujawsko-pomorskim?
Nie? To macie okazję! Właśnie tam, 10.08.2019 w miejscu Kamping i Plaża Łąkie (jezioro Łąkie = jezioro Łęckie), odbędzie się I Festiwal Muzyki Rockowej RockOkop!

Zanim rozpocznie się sam Festiwal, Fundacja Werwa Team zaprasza wszystkich, od godz. 12:00, szczególnie dzieci do, przed rockowej rozgrzewki na pikniku rodzinnym „Łączy nas muzyka” ! Przez 2 godziny od 12 do 14 będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci.
Fundacja Werwa Team przygotowała ciekawe gry, zabawy, tańce animacyjne oraz konkursy z nagrodami.
Na scenie zaśpiewają dzieci ze szkoły podstawowej w Czernikowie, potańczymy razem z grupami tanecznymi z Kikoła, prowadzonymi przez instruktorkę tańca Jessicę Jędrzejewską. Na koniec, scenę we władanie obejmie zespół Jutrzenka z Czernikowa, który swoją energią zadziwia każdego!
W czasie pikniku dostępne będą stoiska z rękodziełem, wystawa obrazów artysty malarza Jacka Kamińskiego i prowadzony przez niego kącik kreatywny oraz kiermasz charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na działalność statutową i wspieranie podopiecznych Fundacji Werwa Team.
A potem, będzie rock !

Koncerty konkursowe rozpoczynają się od g. 15:00 i trwać będą do późnych godzin nocnych.

Na koniec planujemy ognisko, przy akompaniamencie gitar akustycznych, oraz oczekiwanie na wschód słońca nad taflą jeziora!

▪ Zaprezentuje się 12 zespołów. Szykuje się więc bardzo energetyczny weekend na łonie natury, w pięknych okolicznościach przyrody! Lokacja imprezy, jest niezwykle atrakcyjna rekreacyjnie. Jest, to kąpielisko nad jeziorem Łęckim - jest tam, pole namiotowe/camping z łazienkami i prysznicami

Las, woda, słońce
piasek
i sporo dobrej rockowej muzy!

Ale bez obaw! Nikogo nie będziemy zaganiać do pracy przy betoniarce, a zamiast machać łopatami, lepiej pomachać głowami przy rockowych brzmieniach.

▪ Jury koncertowe stanowicie Wy!
Od Waszych głosów zależy, który zespół zajmie 1
🥇, 2🥈 i 3🥉 miejsce! Także im więcej Was, tym większe szanse mają wasi faworyci! Przybywajcie licznie! Postaramy się zapewnić dowóz osób ze Skępego, na miejsce docelowe festiwalu.

Niech każdy weźmie ze sobą choć jedną osobę, z kolei ta druga osoba (skoro ma wolne ręce), niech złapie za rękę przyjaciela czy sąsiada i razem spotkajmy się na I Festiwalu Muzyki Rockowej RockOkop!

Let's rock together!

___________

📍 Lokacja koncertu: https://youtu.be/FVIBoY42zv8
W okolicy są hotele:
https://zajazdnova.pl/pokoje
http://kama-kowalski.pl
https://osrodek-wypoczynkowy-jawor.eatbu.com/?lang=pl
http://zajazdmihalufka.pl/

Na miejscu jest, kuchnia polowa, bar (zapiekanki, hot-dog, frytki, hamburgery, piwo, lody, napoje)
Nad całością bezpiecznego przebiegu imprezy czuwać będzie, WOPR, OSP, Policja, punkt medyczny, oraz „Mała Armia” i wolontariusze.
_______

Zagrają dla Was (kolejność przedstawianych tutaj zespołów, nie warunkuje kolejności koncertowej):

Fever Pitch – Toruń
Fever Pitch to czwórka młodych ludzi, których łączy miłość do muzyki i ogromne marzenia. Zespół powstał pod sam koniec 2018 roku, a w marcu 2019 zaczął udostępniać w sieci swoje pierwsze piosenki. W tym samym miesiącu formacja zagrała swój pierwszy występ na żywo w toruńskiej "odnowie" na przeglądzie zespołów "KATAR MUZYKA", na, którym zdobyła trzecie miejsce. Nie ograniczają się stylistycznie i nie boją eksperymentować. Grupa wkłada dużo pracy w to, żeby każdy z utworów brzmiał indywidualnie oraz miał swoją duszę.

Just Like Greg – Bydgoszcz
https://www.youtube.com/channel/UCsz-_cpjprS2xUMRq0BBRMw
Zespół Just Like Greg powstał w 2016 roku, tworzy go czworo przyjaciół. W skład wchodzą byli członkowie grupy "BASH" - Igor, Marek i Andrzej, poza perkusistą - Bartkiem. Grają rocka, z różnymi elementami metalu czy funky. W ich twórczości znajdzie się także kilka spokojnych momentów, które w połączeniu w całość tworzą genialny nastrój i chęć do słuchania. Starają się tworzyć coraz to nowy materiał, który niedługo zamieni się w wymarzoną płytę. Zespół, choć nie jest znany w internecie, został dobrze przyjęty na pierwszym koncercie i pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Fatigue
https://www.youtube.com/channel/UCPP7QCjPLqhaOuz1oyK2ZdA
Fatigue to całkowicie polski projekt. Ich teksty rosną jak infekcja, unosząc się na rozlewisku riffów, w którym szczęście zostało dawno utopione.

Revenge Insanity - Gdańsk
https://www.youtube.com/channel/UCdHj2EBfm6q9gXJbw-zB_KQ
Zespół powstał w połowie 2016 roku w Gdańsku z inicjatywy Venoma i Jasona. Wtedy ekipa miała nazwę BREATH OF REVENGE z 5 osobowym składem. Po paru perturbacjach osobowych obecnie jest to 4 osobowy skład.

FauxPas - Toruń
https://www.youtube.com/channel/UCLlNrndbzEyGng-gVj3JQGg
Młody, toruński zespół muzyczny tworzący na pograniczu blues`a i rock`a. Połączyła ich wspólna pasja jaką jest miłość do muzyki, ale przede wszystkim wielka przyjaźń. Z ogromnym zaangażowaniem i sercem realizują swoje największe marzenie, z cichą nadzieją, że nie tylko oni będą czerpać satysfakcje z efektów ich pracy.

KAVOO - Lipno
www.kavoo.pl
Zespół KAVOO w obecnym składzie zadebiutował podczas ubiegłorocznego Festiwalu Lipa, od razu został zauważony i nagrodzony "Spec Lipą". Tworzy go piątka muzyków, których bardzo wiele różni, a łączy miłość do muzyki. Grają muzykę rockową o zdecydowanym brzmieniu.

CRASHBACK – Włocławek
https://www.youtube.com/user/xcrashbackpl
CrashBack – polska grupa metalowa powstała w 2014 roku na podwalinach poprzednich projektów muzycznych. Mocne ciężkie groovy, polskie teksty oraz duże wpływy amerykańskiego brzmienia, to wizytówka kapeli znad Wisły.

Złośnik - Ciechocinek
https://www.youtube.com/channel/UCt3idbEywC2InBm278chRmA
Kapela z miasta rozpusty i biznesu - Ciechocinka. Określana mianem najlepszego (złośliwcy dodają, że jedynego) zespołu punkowego w mieście. Na jednym z pierwszych koncertów tekst utworu "Polityka" spowodował exodus moherów, na skalę jakiej sam Mojżesz by się nie powstydził.

Qualia - Brześć Kujawski/Włocławek
https://www.facebook.com/Qualia-386231188579224/
Zespół powstał w Brześciu Kujawskim cztery lata temu z inicjatywy Andrzeja Pakulskiego i Mariusza Rakowskiego. W obecnym składzie gramy od ok dwóch lat. Gramy muzykę z pogranicza rocka i metalu z nieoczywistymi patentami.

Unknown Waves – Toruń
https://www.youtube.com/channel/UCqK2ysWKtqp00TDZ8uX-tIg
Jesteśmy z Torunia, zespół powstał w 2018r. Gramy hard rocka, jak większość, ale tak jak Deep Purple wyróżniało się Jonem Lordem, tak my wyróżniamy się perkusistką, której niesforne loki poruszą każdego!

Borderline Bob – Warszawa
https://www.youtube.com/channel/UCprlF7mE6ZO2xWUoo2X-WlQ
Muzyka Borderline Bob to mieszanka rocka, nastrojowego ambientu i śpiewu wielorybów. Borderline Bob wystartował pod koniec 2017 roku w Warszawie. Zadebiutował EP Frontolimbic w 2018 r.

Zespół Progress - Toruń/Skępe
https://www.youtube.com/channel/UCmV1LQrAfT8gk4rrgljxUQA
Zespół zawiązał się w listopadzie 2017 r. po niezobowiązującym jamie, zagranym w Toruńskim pubie z muzyką na żywo. Muzycy nie znali się wcześniej (poza gitarzystą i basistą, którzy mieszkają w tym samy mieście). Od tamtej pory zespół spotyka się regularnie i pracuje nad materiałem. Każdy z muzyków ma na swoim koncie wieloletnie muzyczne doświadczenie. To, oraz poszczególne inspiracje, w połączeniu pięciu osobowości, daje się słyszeć w różnorodności granej przez nich muzyki, której bazą jest rock. Usłyszymy tu łagodne melodyczne przestrzenie, aż po potężne progrockowe uderzenia.

Źródło:  Zespół Progress  (facebook)