Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

01117 sierpnia  2019 r. Mszą Św. Polową na placu przy Szkole Podstawowej w Czermnie rozpoczęły się Gminno – Parafialne Dożynki w Czermnie, którą celebrowali Ksiądz Dziekan dekanatu tłuchowskiego – Ksiądz Kanonik Andrzej Zakrzewski, Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie, Ojciec Herman Kuchnik – Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP w Skępem oraz gospodarz tego terenu – Ksiądz Kanonik Andrzej Zembrzuski, Proboszcz Parafii Świętego Mateusza Apostoła w Ligowie. Po uroczystej Mszy Św. starostowie dożynek –Wioletta Będlin i Grzegorz Kopaczewski, przekazali na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Skępe dorodny bochen chleba, wypieczony z ziaren tegorocznych zbiorów. Po części obrzędowej uroczystego otwarcia dożynek dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Skępe wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Skępem. Głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Joanna Borowiak – Poseł na Sejm RP, Józef Łyczak – Senator RP, Józef Ramlau – Wicewojewoda Kujawsko – Pomorski, Aneta Jędrzejewska – Członek Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Krzysztof Baranowski – Starosta Lipnowski, Anna Smużewska – Przewodnicząca Rady Powiatu w Lipnie.

W programie obchodów Gminno – Parafialnych Dożynek nie zabrakło konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Publiczności”, do którego zgłosiło się 7 drużyn: Sołectwo Huta, Sołectwa Moczadła, Boguchwała i Ławiczek, Sołectwa Wólka i Likiec, Sołectwo Czermno, Sołectwo Żuchowo, Koło Gospodyń Wiejskich „Łęczanki” z Łąkiego, Koło Aktywnych Kobiet z Wioski. Publiczność zgromadzona podczas święta plonów wybrała wieniec Sołectw Moczadła, Boguchwała i Ławiczek jako najpiękniejszy. Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi w postaci wielofunkcyjnych robotów kuchennych, a zwycięska drużyna otrzymała nagrodę w postaci przepływowego ekspresu do kawy wraz z kawą. Nagrody zostały ufundowane przez Miasto i Gminę Skępe. Ponadto laureat nagrody publiczności otrzymał dodatkową nagrodę ufundowaną przez Powiat Lipnowski. Dla uczestników dożynek zorganizowano również konkurs, w ramach którego trzy osoby otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD. Wybrano także przedstawicieli na dożynki powiatowe: w kategorii wieniec tradycyjny – Sołectwa Wolka i Likiec, a w kategorii wieniec nowoczesny – Sołectwa Moczadła, Boguchwała i Ławiczek.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz ich goście podczas imprezy dożynkowej nie mogli narzekać na brak atrakcji. Dla najmłodszych czekało wesołe miasteczko oraz atrakcje zorganizowane przez właścicielkę niepublicznego przedszkola  - Klub  Malucha ze Skępego. Ponadto uroczystości uświetniły występy młodych artystów ze Szkoły Podstawowej w Czermnie, Moniki Walter i Moniki Szymańskiej z Wólki oraz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skępego przy wsparciu członków Gminno – Parafialnej Orkiestry z Tłuchowa. Wszyscy świetnie się bawili z Zespołem Adam & One Golf Band, gwiazdą wieczoru Zespołem Extazy i podczas zabawy tanecznej. Organizatorzy serwowali uczestnikom darmowe kiełbaski z grilla i grochówkę.

Organizatorzy tegorocznych dożynek w sposób szczególny składają podziękowanie: strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce, Jarczewie, Wiosce i Czermnie, funkcjonariuszom policji z Posterunku Policji w Skępem i Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Słowa wdzięczności należą się również wszystkim osobom i firmom, które wsparły organizację imprezy oraz sołtysom, Anicie Chłopeckiej – właścicielce Kwiaciarni Arabeska i Andrzejowi Lipskiemu – właścicielowi Piekarni ze Skępego.

Już dziś zapraszamy na imprezę dożynkową za rok.

Galeria:

Cz. 1

Cz. 2

Cz. 3

Cz. 4