Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

Gala podsumowująca VII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna" za nami

01824 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skarżycach miała miejsce uroczysta gala podsumowująca VII edycję, organizowanego wspólnie z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela", ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Podczas spotkania kończącego tegoroczną edycję konkursu laureaci i wyróżnieni otrzymali zasłużone nagrody, w tym niezwykły kalendarz na rok 2020, w którym zamieszonych zostało 12 zwycięskich prac (każda z nich przypisana została do jednego miesiąca).

Tradycyjnym zwieńczeniem każdej edycji konkursu jest wydanie kalendarza pn.: "Twoja ulubiona opowieść biblijna", w którym zamieszczone są zwycięskie i wyróżnione prace. Kalendarz to wyjątkowa forma uhonorowania i podziękowania dzieciom za trud włożony w przygotowanie konkursowej pracy. Dochód ze sprzedaży kalendarza każdego roku wspiera szczytną inicjatywę. Zebrane środki ze sprzedaży kalendarza na rok 2020 przeznaczone zostaną na wsparcie akcji "Mały gest, wielki cel".

Kalendarz  "Twoja ulubiona opowieść biblijna" świetnie sprawdza się jako cegiełka, wspierając prowadzenie zbiórek. Stowarzyszenie Zbója Szczyrka zakupując kalendarz i wykorzystując go jako cegiełkę zgromadziło ponad 10 000 zł na działalność statutową.  Zakupu kalendarza  można dokonać na stronie :ewerro.pl

Laureaci VII edycji konkursu "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Kategoria wiekowa: 4-6

Miejsce 1 – Anna Kmak (5 lat) za pracę pod tytułem „Zwiastowanie”

Miejsce 2 – Lena Bąk (6 lat) za pracę pod tytułem „Wjazd do Jerozolimy”

Miejsce 3 – Hanna Grochowska (5 lat) za pracę pod tytułem „Pan Jezus błogosławi dzieci”

Miejsce 4 – Patrycja Gajda (6 lat) za pracę pod tytułem „Narodzenie Pana Jezusa”

Kategoria wiekowa: 7-9

Miejsce 1 – Zuzanna Owsianka (8 lat) za pracę pod tytułem „A Duch Boży unosił się nad wodami” – Stworzenie świata

Miejsce 2 – Aleksandra Wichłacz (8 lat) za pracę pod tytułem „Chrzest Jezusa”

Miejsce 3 – Franciszek Dyksy (9 lat) za pracę pod tytułem „Cudowny połów ryb i powołanie apostołów”

Miejsce 4 – Wiktoria Korgól (8 lat) za pracę pod tytułem „Narodziny Mojżesza”

Kategoria wiekowa: 10-13

Miejsce 1 – Antoni Hadryś (13 lat) za pracę pod tytułem „Przypowieść o siewcy”

Miejsce 2 – Kornel Żółty (11 lat) za pracę pod tytułem „Jonasz”

Miejsce 3 – Krystian Kozak (12 lat) za pracę pod tytułem „Pan Jezus chodzi po wodzie”

Miejsce 4 – Joanna Strzelczyk (11 lat) za pracę pod tytułem „Arka Noego”

Wyróżnieni

Kategoria wiekowa: 4-6

Kacper Malina (6 lat) za pracę pod tytułem „Wieża Babel”

Jakub Kłósek za pracę pod tytułem „Zesłanie Ducha Świętego”

Lidia Comer (6 lat) za pracę pod tytułem „Arka Noego”

Aleksandra Gołoś (6 lat) za pracę pod tytułem „Przypowieść o rozmnożeniu chleba i ryb przez Jezusa”

Wiktoria Orzechowska (6 lat) za pracę pod tytułem „Zagubiona owieczka”

Kacper Rudzki (6 lat) za pracę pod tytułem „Opowieść o domu na skale i na piasku”

Adrianna Rajkowska (6 lat) za pracę pod tytułem „Dobry pasterz”

Emilia Dunat (5 lat) za prace pod tytułem „Zwiastowanie narodzin Jezusa”

Anna Noworolnik (5 lat) za pracę pod tytułem „Zmartwychwstanie Pana Jezusa”

Maria Żurek (5 lat) za pracę pod tytułem „Przypowieść o zagubionej owcy”

Kategoria wiekowa: 7-9

Milena Pajor (9 lat) za pracę pod tytułem „Arka Noego – Potop”

Wiktoria Kochańska (8 lat) za pracę pod tytułem „Św. Weronika ociera twarz Panu Jezusowi”

Patrycja Krzeczkowska (8 lat) za pracę pod tytułem „Jezus pomaga Józefowi”

Marta Neuwald (8 lat) za pracę pod tytułem „Maria Magdalena i Jezus ratujący ją przed ukamieniowaniem”

Michał Stobniak (9 lat) za pracę pod tytułem „Boże Narodzenie”

Natalia Gregorczyk (7 lat) za pracę pod tytułem „Narodziny Pana Jezusa”

Adrianna Hybel (7 lat) za pracę pod tytułem „Dziesięć przykazań”

Michał Działo (9 lat) za pracę pod tytułem „Przeprawa przez Morze Czerwone”

Kamil Sobolewski (9 lat) za pracę pod tytułem „Daniel i lwy”

Laura Modzelewska (8 lat) za pracę pod tytułem „Pan Jezus uzdrawia chorego”

Kategoria wiekowa: 10-13

Magdalena Kosałka (10 lat) za pracę pod tytułem „Maria Magdalena”

Martyna Dacków (13 lat) za pracę pod tytułem „Ucieczka do Egiptu”

Alicja Rojek (13 lat) za pracę pod tytułem „X przykazań”

Wiktoria Domagała (12 lat) za pracę pod tytułem „Pan Jezus siedzi w otoczeniu dzieci”

Mateusz Pasoń (13 lat) za pracę pod tytułem „Zachód słońca nad Arką Noego”

Oliwia Kierczak (11 lat) za pracę pod tytułem „Chrzest w Jordanie”

Maja Wardyga (12 lat) za pracę pod tytułem „Sen Józefa”

Juliusz Gajek (10 lat) za pracę pod tytułem „Ukazanie się zmartwychwstałego Jezusa Marii Magdalenie”

Michał Mgłosiek (12 lat) za pracę pod tytułem „Przypowieść o siewcy”

Maria Kasprzak (10 lat) za pracę pod tytułem „Stworzenie świata”

KALENDARZ POGLĄDOWY --->

017

017

017

017

017