Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

„Mały miś w świecie wielkiej literatury" ze skępską Biblioteką”

014Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem od lat prowadzi bardzo szeroką działalność edukacyjną, której celem jest popularyzowanie czytelnictwa. 23 września w ramach programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury" w Szkole Podstawowej w Steklinie na zaproszenie dyrektora Grzegorza Kozłowskiego gościł dyrektor skępskiej biblioteki Jerzy Kowalski.W trakcie wizyty odbyło się spotkanie czytelnicze z dziećmi z oddziału przedszkolnego. W ramach zajęć dzieci mogły podziwiać różnego rodzaju książeczki dziecięce przywiezione przez gościa ze Skępego. Kolorowy i różnorodny świat literatury dziecięcej zachwycił najmłodszych uczniów. Dzieci kolorowały ilustracje z postaciami z ich ulubionych bajek, układały puzzle ze scenami z literatury dziecięcej. Dużo radości przedszkolakom sprawiło czytanie bajek przez Jerzego Kowalskiego. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły gościowi podziękowanie podpisane przez dyrektora szkoły.

Celem spotkania jest kształtowanie nawyku obcowania z książka już od najmłodszych lat.

Kolejnym punktem wizyty przedstawiciela skępskiej Biblioteki w szkole w Steklinie była lekcja biblioteczna pt. "Źródła wiedzy", w której uczestniczyły klasy 7 i 8. W trakcie zajęć dzieci zdefiniowały pojęcie "źródeł wiedzy" oraz poznały ich różne rodzaje. Dużo czasu w trakcie lekcji poświęcono nowoczesnym narzędziom pozwalającym dotrzeć do właściwych i wiarygodnych źródeł danych z wykorzystaniem m.in. przestrzeni Internetowej. oraz instytucjonalnych baz danych.

Wiedza zdobyta w trakcie zajęć zarówno z grupą maluchów jak i starszych uczniów pozwoli im sprawniej poruszać po ścieżkach ich codziennego, szkolnego życia.

Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski serdecznie dziękuje dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Steklinie za zaproszenie dzieciom i młodzieży zaś za ogromne zaangażowanie w trakcie zajęć.


Galeria --->