Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

055Już 5 października ruszy IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes dla uczniów szkół średnich.

Szkoły średnie z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne. - To już 4 edycja konkursu, który od 2016 realizujemy we współpracy z SAP SE i który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. W zeszłym roku w zmaganiach brało udział 615 młodych programistów. Cieszy nas takie zainteresowanie, ponieważ nie tylko chcemy w ten sposób popularyzować naukę programowania, ale także społeczne zaangażowanie młodych osób - mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0, organizatora konkursu.

Na czym polega hackathon online? - Co roku zespoły młodych programistów ze szkół w całej Polsce przez ponad dwa tygodnie tworzą aplikacje, związane z tematem przewodnim edycji. W poprzednich latach była to  Grywalizacja, Smart City i Dane publiczne. Temat tegorocznej edycji ogłosimy w pierwszym dniu zmagań, czyli 5 października. Co ważne, prace konkursowe mogą  być bardzo zalążkowe, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł  - wyjaśnia Łukasz Żyła. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł, dodatkowo przewidziano także nagrody dla nauczycieli prowadzących zwycięskie zespoły.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej http://hackheroes.pl, gdzie uczniowie oraz nauczyciele mogą do 10 października rejestrować zespoły. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest Fundacja Edukacja dla Demokracji. Patronat medialny nad konkursem objął Magazyn Programista.

Konkurs Hack Heroes to ciesząca się największą popularnością jedna z wielu inicjatyw realizowanych w ramach współpracy firmy SAP SE z Fundacją Media 3.0. Wspólne działania jednej z największych firm informatycznych na świecie w ramach strategii CSR z Fundacją Media 3.0 zostały nagrodzone wyróżnieniem w kategorii “Edukacja” tegorocznej edycji “Dobroczyńca roku”.

Zobacz wideo: https://www.youtube.com/watch?v=5P8WA84xYUM

055

055