Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

001Grudzień to miesiąc, jednoznacznie kojarzony z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Tradycją od wielu lat jest, iż w tym czasie najmłodsi mieszkańcy Gminy Skępe uczestniczą w Mikołajkowym czytaniu bajek organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem. W rolę pomocnika Świętego Mikołaja wciela się dyrektor Biblioteki Jerzy Kowalski, który na zaproszenie szkół i przedszkoli odwiedza najmłodsze dzieci. W trakcie zajęć opowiada maluchom o tradycjach bożonarodzeniowych i wspólnie z dziećmi wymienia się wiedzą nt. oczekiwanego przez wszystkich w święta Mikołaja.

W tym roku również odbyło się szereg wyjazdowych, świątecznych, mikołajkowych lekcji Bibliotecznych. 5 grudnia pomocnik Mikołaja zawitał do szkoły w Czermnie (galeria zdjęć). 6 grudnia odwiedził Przedszkola w Skępem (galeria zdjęć) i w Wiosce (galeria zdjęć). 9 grudnia pomocnika Mikołaja gościł "Klub Malucha w Skępem (galeria zdjęć), zaś 19 grudnia Pomocnik Mikołaja odwiedził dzieci w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym "Nad rzeczką" w Skępem (galeria zdjęć).

W trakcie spotkań dzieci opowiedziały gościowi, co trzeba robić, aby otrzymać prezenty i kto je przynosi. W barwnych i emocjonalnych wypowiedziach zobrazowały jak wygląda i w jaki sposób Mikołaj dostarcza upominki dzieciom. Maluchy wysłuchał bajki o tematyce świątecznej oraz kolorowały ilustracje bożonarodzeniowe. Na zakończenie w nagrodę za wykonane prace plastyczne otrzymały od pomocnika Świętego Mikołaja słodki upominek.

Lekcje mikołajkowe znacznie ubogacają wyobraźnię najmłodszych mieszkańców gminy. Pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy w mijającym roku byliśmy grzeczni i w czasie świat zawita do nas magiczny, świąteczny gość i zostawi dla nas prezenty pod choinką.