Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

0226 stycznia 2020 r. Miasto i Gmina Skępe  uczestniczyło w IV Orszaku Trzech Króli. Uroczystość została zorganizowana wspólnie z Parafią Miłosierdzia Bożego w Skępem, Parafią pw. Zwiastowania NMP w Skępem, Burmistrzem Miasta i Gminy Skępe oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Skępem wraz z Radnymi. Barwny korowód wyruszył w samo południe ze skępskiego Rynku. Każdy uczestnik otrzymał królewską koronę oraz śpiewnik z kolędami. Nie zabrakło oryginalnych strojów w postaci aniołków, pastuszków oraz świętych. Na czele korowodu widniała gwiazda betlejemska a zaraz za nią jechali  trzej Mędrcy ze Wschodu nowoczesnym pojazdem. Dzieci z przedszkoli oraz uczniowie szkół przygotowali scenki związane z przyjściem na świat Chrystusa.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem. Orszak dotarł na plac odpustowy przed Sanktuarium NMP Skępskiej, gdzie można było podziwiać szopkę z żywymi postaciami i zwierzętami. Na zakończenie Orszaku każdy uczestnik mógł skosztować pysznej grochówki.

Kolejnym punktem obchodów Święta Trzech Króli w Skępem był Noworoczny Koncert Zespołu Bayer Full w sanktuarium. Został on zorganizowany pod patronatem Pani Poseł na Sejm Anny Gembickiej przez Koło Nowoczesnych Gospodyń „Dziewanna” z Pińczaty, gm. Włocławek.

Organizatorzy Orszaku serdecznie dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w organizację Orszaku. Dzieciom i uczniom z przedszkoli i szkół z terenu Miasta i Gminy Skępe za przygotowanie części widowiskowej podczas Orszaku. Nauczycielom i Dyrekcji z Szkoły Podstawowej im. G. Zielińskiego w Skępem, Szkoły Podstawowej w Czermnie, Szkoły Podstawowej w Wólce oraz  z Publicznego Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem i Przedszkola Publicznego w Wiosce „Przedszkola pod lipami” za okazaną pomoc. Dziękujemy także Pani Katarzynie Czajkowskiej za użyczenie pojazdu. Ponadto dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Skępem za przygotowanie grochówki. Serdeczne podziękowania należą się również Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem za oprawę muzyczną korowodu oraz policjantom z Posterunku w Skępem i strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem, Wólce i Jarczewie za zabezpieczenie przemarszu.

Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Pani Poseł na Sejm Anny Gembickiej oraz Koła Nowoczesnych Gospodyń „Dziewanna” z Pińczaty z Panią Prezes Iwoną Rogalską na czele za zorganizowanie koncertu Zespołu Bayer Full. Dziękujemy również Pani Magdalenie Nowak i Pani Grażynie Frymarkiewicz za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.
Ta niecodzienna uczta kulturalna była wspaniałym prezentem dla licznie przybyłych mieszkańców Miasta i Gminy Skępe, a także ich gości.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Święta Trzech Króli w Skępem.

Galeria:

Cz. 1

Cz. 2