Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

Miasto i Gmina Skępe wraz z Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną w Skępem po raz kolejny zgłosiło się do uczestnictwa w akcji Narodowego Czytania. W tym roku wydarzenie to odbędzie się 5 września. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Para Prezydencka. Lekturą tegorocznej edycji jest "Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Jest to już dziewiąta odsłona tego ważnego dla Polaków wydarzenia kulturalnego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólnym czytaniem Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

W Skępem od wielu lat impreza odbywa się w klimatycznej scenerii skępskiego rynku - przy fontannie. Miejmy nadzieję, iż sytuacja epidemiczna w kraju, jak i pogoda pozwoli na tradycyjną formę uczestnictwa mieszkańców Skępego w tym kulturalnym wydarzeniu. W przypadku trudności zawsze można pokusić się na czytanie zdalne, bądź w zamkniętej sali przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców Gminy Skępe do tradycyjnie - licznego uczestnictwa w naszym skępskim Narodowym Czytaniu, w trakcie którego można pieczętować przyniesioną lekturę specjalnie wydaną na tę okoliczność pieczęcią, przysyłaną do uczestników z Kancelarii Prezydenta RP.