Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

Przedstawiciele władz samorządu podążają w kierunku pomnika, pod którym zostaną złożone kwiaty i znicze.11 listopada 2020 r. w Klasztorze Ojców Bernardynów odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez Proboszcza Parafii Zwiastowania NMP w Skępem oraz Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem. Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno – muzycznym wykonanym przez uczniów z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem. Oprawę muzyczną podczas mszy zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem.

Po Mszy Św. w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewano wspólnie hymn państwowy. Uczestnicy uroczystości mogli zwiedzać okolicznościową wystawę w krużgankach klasztornych, przygotowaną przez Centrum Kulturalno – Oświatowo – Rekreacyjne w Skępem i w Wólce.

Następnie przedstawiciele władz samorządu gminnego i powiatowego złożyli w imieniu mieszkańców wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem „W hołdzie mieszkańców Skępego i okolic” przy ulicy Klasztornej.

Mimo trudnej sytuacji panującej w naszym kraju udało się podkreślić podniosłość Święta Niepodległości, święta tak ważnego dla każdego Polaka.

Bardzo serdecznie dziękujemy Księżom z obydwu parafii, Dyrekcji i Uczniom z Zespołu Szkół im. W. Łukasińskiego w Skępem, Druhom z Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem, animatorkom kultury oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej podniosłej uroczystości.Burmistrz Miasta i Gminy Skępe składa wieniec kwiatów pod pomnikiem

Przedstawiciele władz samorządu oddają cześć poległym.

Członek Zarządu Powiatu Lipnowskiego składa wieniec kwiatów pod pomnikiemCzłonek Zarządu Powiatu Lipnowskiego oddaje cześć poległym